بررسی پوشش خدمات VDSL

لطفا شماره تلفن خود را به همراه پیش شماره به منظور بررسی پوشش خدمات وارد نمایید.

ضوابط و چارچوب موافقت نامه هاي سطح خدمات (SLA)
خدمات ارتباطات داده ها

اين قرارداد بين شرکت گسترش ارتباطات مبنا (سهامی خاص) به شماره ثبت: 260873 و دارنده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) به شماره 13-94-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (با اعتبار 10 سال شمسی از تاریخ 10/08/1394)، رایانامهinfo@mabnatelecom.com ، نمابر 87665656-021 و آقای محمد اسمی به سمت رییس هیات مدیره و مدیر عامل با شماره ملی 0054095883 به نشانی قانونی تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان شهید محبی، پلاک 13،کدپستی 1558847711 به شماره تماس 87666-021 از یک طرف و از طرف دیگر با شرایط ذیل منعقد می­شود.
ماده 1- تعاریف:
 • 1-1- کميسيون: کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات
 • 2-1- سازمان:سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي
 • 3-1- سرویس دهنده:شرکت گسترش ارتباطات مبنا به شرح مشخصات بالا که از این پس در اين قرارداد"شرکت" ناميده می‌شود.
 • 4-1- مشترک:: هر شخص حقیقی و یا حقوقی است که به عنوان کاربر نهایی به موجب این قرارداد از خدمات موضوع قرارداد استفاده می‏نماید.
 • 5-1- پنل کاربری، حساب کاربری:به معنی درگاه خدمات برای مشترک بوده که تمامی اطلاع‌رسانی‌ها و اعمال تغییرات روی سرویس مشترک و دريافت صورتحساب هاي رسمي، مشاهده ريز مصرف و انجام تست سرعت از طریق آن به آدرس mabnatelecom.com امکان‌پذیر است.
 • 6-1- شبکه شرکت:كليه تجهيزات و خطوط ارتباطي که تحت مالکیت شرکت مي باشد.
 • 7-1- رانژه: برقراري ارتباط تلفن مشترک با اسپليتر شرکت
 • 8-1- دايري سرويس: تحويل و راه اندازي سرويس مشترک و برقراري ارتباط با شبکه شرکت.
 • 9-1- اکانت: عبارت است از شناسه کاربری و کلمه عبور.
 • 10-1- نشاني IP: نشاني پروتکل اينترنت، برچسب عددي است که به تجهيزات شبکه هاي رايانه ‏اي اختصاص پيدا مي‏ کند و به منظور اتصال بين گره‏ هاي شبکه استفاده مي‏شود.
 • 11-1- نشاني هاي عمومي IP: نشاني هاي IP كه در شبكه جهاني اينترنت قابل مسيريابي هستند.
 • 12-1- نشاني هاي خصوصي IP:بازه اي از نشاني هاي IP است كه براي شبكه‌هاي خصوصي (مانند شبكه داخلي سازمان‏ ها و شبكه ملي اطلاعات) در نظر گرفته شده است.
 • 13-1- مکان دریافت خدمت: محلی که شرکت خدمات خود را در آن نقطه به مشترک تحویل می­دهد و قابل تغییر نمی­باشد .
 • 14-1- اقامتگاه اصلی: به معنای مشخصات آخرین نشانی محل سکونت، اعلام شده از سوی مشترک به شرکت می­باشد.
 • 16-1- ترافيك آستانه استفاده مصرف منصفانه: حداکثر حجم مصرفی تعیین شده از سوی شركت در هریک از سرعت های تعیین شده، به نحوي كه ترافيك داخلي حداقل دو(2) برابر ترافيك بين الملل است.
 • 17-1- سرعت پايه: سرعتي است كه پس از اتمام حجم مصرف منصفانه مشترك در يك ماه سرويس دهي بر مبناي آن براي هر دو نوع ترافيك داخل و بين الملل ادامه خواهد يافت و حداقل ميزان تعيين شده براي آن سرعت 128 كيلو بيت بر ثانيه است.
 • 18-1- ترافیک داخلی: هر ترافیک با میزبانی در داخل کشور است.
ماده 2- موضوع قرارداد:

عبارتست از برقراري دسترسی پرسرعت ثابت مشترك از طريق شبکه شرکت و روی خط تلفن ------- با نرخ بیت (سرعت)------

1 تبصره: تغيير سرويس "صرفا" در پایان هر دوره، به درخواست مشترک امکان پذیر است.

ماده 3- مدت زمان قرارداد :
 • 1-3- مدت زمان این قرارداد بر اساس ماه شمسی و از زمان اولین اتصال با شبکه شرکت شروع و پایان آن بر اساس دوره اشتراک سرویس انتخاب شده برطبق فرم درخواست اشتراک سرویس و اطلاعات پنل کاربری، بر حسب ساعت و دقیقه می باشد.
 • 2-3- در صورتی که مشترک درخواست اعزام کارشناس نصب و تحویل حضوری سرویس را داشته باشد، شرکت حداکثر ظرف مدت 72 ساعت پس از اعلام رانژه خط تلفن و اعلام آمادگی تحویل سرویس به مشترک، سرویس را به صورت حضوری نصب و راه اندازی و دایر کرده و تحویل می دهد و شرکت متعهد است شروع قرارداد را از تاريخ امضاء صورتجلسه نصب توسط مشترک محاسبه نمايد. اگر مشترک در این مدت شرایط و محیط را برای نصب و مراجعه حضوری کارشناس آماده ننماید، زمان دایری سرویس 72 ساعت پس از اعلام آمادگی تحویل سرویس از سوی شرکت در نظر گرفته می شود، در صورتی که مشترک درخواست اعزام کارشناس نصب و تحویل حضوری سرویس را نداشته باشد، باید حداکثر ظرف مدت 72 ساعت پس از اعلام آمادگی تحویل سرویس به مشترک و تحویل نام کاربری و کلمه عبور و اطلاعات لازم از سوی شرکت به مشترک، ارتباط با شبکه شرکت را برقرار نماید، در صورت عدم انجام این امر در زمان اشاره شده توسط مشترک، مبنای زمان دایری سرویس از زمان اعلام آمادگی تحویل سرویس از سوی شرکت لحاظ خواهد شد.
 • 3-3- هشدار پايان زمان دوره سرويس طبق قرارداد حداقل 10 روز قبل از اتمام زمان پايان دوره، توسط شرکت به صورت الکترونيکي به مشترک اطلاع رساني مي شود و در صورت عدم درخواست تمديد از سوي مشترک از طريق پنل كاربري (سامانه مشتريان) تا 72 ساعت پس از پايان مدت زمان قرارداد، قرارداد في ما بين، پايان يافته تلقي شده و سرويس جمع آوري مي شود و راه اندازي مجدد سرويس مشمول زمان و شرايط جديد خواهد بود.
 • 4-3- براي مشتركيني كه در مكان اجاره اي به سر مي­برند، شرکت تنها تا پایان زمان اجاره، قرارداد می­بندد. پس از آن در صورت ارایه اجاره نامه جديد و يا تمديد اجاره نامه قبلي از سوی مشترک به شرکت حداكثر تا 48 ساعت قبل از پايان مدت زمان قرارداد، شركت نسبت به تمدید این قرارداد یا انعقاد قرارداد جدید با مشترک اقدام مي­نمايد. در غير اين صورت قرارداد في ما بين، پايان يافته تلقي شده و سرويس جمع آوري مي شود.
ماده 4- مبلغ قرارداد :

مشترک باید قبل از آغاز بهره برداری از خدمات مندرج در ماده دو، در ابتدای هر ماه یا دوره هزینه خدمات را مطابق تعرفه های مصوب کمیسیون و بر اساس سرویس درخواستی بپردازد.

 • 1-4- مبلغ کل قرارداد براساس سرويس درخواستي مندرج در فرم درخواست سرويس مطابق با مصوبات شماره 266 مورخ 21/08/1396و شماره 268 مورخ 03/10/96 کمیسیون و يا ساير مصوباتي است كه در آينده تصويب مي شود و با احتساب ماليات بر ارزش افزوده به میزان ----------- ریال، برای کل دوره جمعا ------ ریال می باشد. مشترک موظف است در ابتدای هر ماه يا دوره مبلغ ------ ریال را از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی در پنل کاربری واریز و یا به ‌صورت نقد پرداخت نماید.
 • 2-4- هزینه راه‌اندازی تجهیزات مشترک اینترنت پرسرعت ADSL: درصورتی‌که مشترک نیازمند حضور نماینده شركت برای نصب سرویس در محل موردنظر باشد، باید هزینه راه‌اندازی تجهیزات انتهایی را علاوه بر هزینه اشتراک مطابق نرخ شركت در چارچوب مصوبه شماره 1 جلسه شماره 237 مورخ 22/03/95 کمیسیون (و يا ساير مصوباتي كه در آينده تصويب مي شود)، در زمان عقد قرارداد پرداخت نماید.
 • 3-4- هزینه دایری و تخلیه مشترک اینترنت پرسرعت ADSL: هزینه رانژه مخابرات (دایری/ تخلیه) مطابق مصوبه شماره 1 جلسه شماره 237 مورخ 22/03/95 کمیسیون (و يا ساير مصوباتي كه در آينده تصويب مي شود) مي باشد كه علاوه بر هزینه اشتراک (و هزينه راه اندازي تجهیزات انتهایی در صورت درخواست) فقط یک‌بار در هنگام راه اندازي اتصال، از مشترکین دریافت می‌شود.

  تبصره 1:مطابق مصوبات جاری کشور، مالیات ارزش افزوده به کلیه مبالغ مذکور اضافه شده و مشترک ملزم به پرداخت آن می باشد.

  تبصره 2:با پرداخت هزینه اشتراک، این قرارداد خود به خود برای دوره ای که حق اشتراک آن پرداخت شده، تمدید می گردد.

  تبصره 3:درصورت اتمام ترافیک آستانه مصرف منصفانه، پس از اطلاع‌رسانی به مشترک، سرعت سرویس به سرعت پایه تغییر می یابد و بازگشت آن به سرعت اولیه منوط به اتمام دوره یک ماهه برقراری سرویس و شروع مجدد ترافیک مصرف منصفانه دوره یک ماه بعدی و یا خرید ترافیک مازاد بصورت پیش پرداخت از طریق پنل کاربری مشترک مي باشد.

ماده 5- تعهدات شركت:
 • 1-5- شركت ارايه یک یا چند مورد خدمات یا تجهیزات را به خرید یک یا چند مورد دیگر مشروط نمی‌نماید.
 • 2-5- با توجه به انجام امكان سنجي ميزان سرعت قابل ارايه توسط شركت به مشترك قبل از انعقاد قرارداد، شركت متعهد به ارايه سرويس با نرخ بيت مندرج در موضوع قرارداد مي باشد.
 • 3-5- شركت متعهد می‌شود که به همان ترتیب اعلامی در تبلیغات و بازاریابی خود قراردادها را تنظیم کند.
 • 4-5- شركت قوانین و مقررات مصوب مراجع ذی‌صلاح قانونی مربوط به ارايه خدمات موضوع این قرارداد را از طریق درج در وب‌سایت در دسترس مخاطبان و مشترکین قرار می‌دهد.
 • 5-5- شركت متعهد می‌شود تمهیدات لازم را برای رعایت تعهدات SLA در هنگام عملیات شبکه پیش‌بینی کند و با اطلاع قبلی (حداقل 48 ساعت قبل)، زمان Down Time را تعیین کند. عملیات Down Time در زمان‌های کم ترافیک ( ساعت 2 تا 6 صبح) انجام می‌شود و تعداد آن در ماه حداکثر یک‌باراست.
 • 6-5- شركت متعهد به ارائه و اجرای توافقنامه سطح خدمات (SLA) مطابق ضوابط مصوبه شماره 177 (و ساير مصوبات جديد مرتبط بعدي) کمیسیون بوده و تمام بندهای توافقنامه سطح خدمات (SLA) از زمان امضای قرارداد و تحویل سرویس قابل‌اجرا مي باشد.
 • 7-5- شركت متعهد می‌شود قبل از ارايه خدمات به مشترك، نسبت به پیش بینی تمهیدات لازم برای تحقق تعهدات SLA اقدام نموده و به منظور حفظ کیفیت و سطوح خدمت موضوع قرارداد، از عدم وجود نويز بر خط مشترك پيش از راه اندازي سرويس اطمينان حاصل كند. همچنين در صورت وصول گزارش از سوي مشترك مبني بر وجود نويز بروي خط مشترك، در خصوص رفع اختلال مزبور، اقدام مي نمايد.
 • 8-5- شركت متعهد می‌شود تا پایان دوره اشتراک خدمت انتخابی، تغییری در شرایط مقرر در قرارداد نخواهد داد؛ مگر اینکه بر اساس اعلام سازمان مجبور به اعمال تغییرات باشد که در این مورد نیز شرایط جدید باید به اطلاع مشترک برسد و تصمیم‌گیری در خصوص ادامه یا فسخ قرارداد در اختیار مشترک باشد.
 • 9-5- شركت در قبال تصمیمات مراجع ذیصلاح و تغییرات در قوانین و مقررات مؤثر بر این قرارداد مسئولیتی ندارد؛ مگر اینکه بعدها اعمال‌نفوذ ناروای آن در تصویب احکام موردنظرش به اثبات برسد.
 • 10-5- چنانچه به تشخیص شركت، اصلاحات یا ایجاد تغییرات در متن قرارداد ضروری باشد، پس از تائید سازمان، حداقل 14 روز قبل از لازم‌الاجرا شدن نسبت به تحويل نسخه كتبي و يا الكترونيكي به مشترک اقدام نموده و مشترک در طی مدت مذکور می‌توانداعتراضات خود را به‌صورت کتبی و یا الکترونیکی از طریق ایمیل info@mabnatelecom.com ، یا نمابر به شماره به شركت اعلام نماید.

  تبصره 1:در خصوص قرارداد هاي قبلي، شركت موظف به كسب رضايت مشتركين جهت اعمال تغييرات است.

 • 11-5- شركت متعهد می‌شود تحت هیچ شرایطی به‌جز در مواردی که قانون و مقررات معین می‌کند، مشترکین را از دسترسی به خدمات موضوع این قرارداد محروم یا محدود نکند.
 • 12-5- شركت متعهد می‌شود چنانچه آسیبي مشتركين را از طریق خدمات موضوع قرارداد تهدید کند و از این رخداد آگاه باشد، نسبت به آگاه‌سازی مشترکین و ارايه رهنمودهای پیشگیرانه به آن‌ها اقدام کند.
 • 13-5- شركت موظف به حفظ محرمانگی داده‌ها و اطلاعات مشترکین و ارتباطات و حریم خصوصی مشترکین است و متعهد می‌شود به مشترکین جهت صیانت از داده‌ها و اطلاعات شخصی شان متناسب با خدمات ارتباطی و فن‌آوری اطلاعات و آسیب‌های احتمالی ناشی از تهدیدها اطلاع‌رسانی کافی را به عمل آورد.
 • 14-5- شركت متعهد می‌شود که اعمال هرگونه نظارت بر کارکردهای خدمات، موجب دسترسی غیرمجاز به داده‌ها و ارتباطات شخصی مشترکین نیست و رعایت مقررات قانونی ناظر به این حوزه الزامی است.
 • 15-5- مشخصات و نرخ خدمات بايد به نحو مناسب و با جزييات كامل، به‌طور رايگان به اطلاع مشتركين رسانده شود.
 • 16-5- شركت متعهد به ارايه خدمات دسترسی به اینترنت به مشترک مطابق موضوع قرارداد بوده و در صورت درخواست مشترک مبنی بر نصب و راه‌اندازی خدمت، شركت موظف به نصب و راه‌اندازی تجهیزات انتهایی مشترک است. هزینه راه‌اندازی تجهیزات انتهایی طبق مصوبه کمیسیون از مشترک اخذ و صورت‌جلسه تحویل خدمات موضوع قرارداد با مشترک تنظیم می‌شود.
 • 17-5- شرکت موظف است داده ها و اطلاعات مربوط به شاخص های کیفیت خدمات را تا شش ماه پس از پایان قرارداد مشترکین نگهداری کند تا امکان پاسخگویی به ادعاهای مطرح شده از سوی آن ها مبنی بر نبود یا کاستی کیفیت خدمات را داشته باشد.
 • 18-5- شركت متعهد است بی‌وقفه، به‌ صورت بیست‌ و چهار (24) ساعت در شبانه‌روز و هفت (7) روز در هفته، خدمات موضوع قرارداد را فراهم نماید و امکانات پشتيباني تلفنی از طریق شمارهو پاسخگويي به مشتركين خود را به‌صورتشبانه‌روزی و در تمام ايام هفته و ايام تعطيل فراهم كند.

  تبصره 2:پشتیبانی حضوری و رفع عیوب فنی که نیاز به عملیات فیزیکی در مراکز مخابراتی یا محل مشترک (ADSL) يا محل نصب تجهيزات (WiFi) دارند، در ساعات اداری قابل‌بررسی و حل است.

 • 19-5- شرکت متعهد می گردد در صورت بروز اختلال و یا قطع ارتباط حسب گزارش مشترک، در اسرع وقت نسبت به رفع اشکال اقدام نماید.
 • 20-5- شرکت هيچ گونه مسئوليتي در قبال سيم کشي داخل ساختمان، دستگاه تلفن مرکزي (سانترال)، رايانه و تجهيزات آن، کابل کشي و غيره سمت مشترک ندارد.
 • 21-5- درصورت وصول درخواست مشترک اینترنت پرسرعت ADSL مبنی بر تخلیه خط ( بصورت کتبی-پنل کاربری-تماس با پشتیبانی-مراجعه حضوری به نمایندگی و یا پست الکترونیکی)، شرکت موظف است کل فرایند تخلیه خط مربوط به شرکت (از قبیل انعکاس درخواست به شرکت مخابرات ایران) را حداکثر ظرف مدت ٢٤ ساعت کاری انجام دهد و پس از آن شرکت مخابرات ایران موظف است ظرف 48 ساعت کاری نسبت به جمع آوری رانژه خط اقدام نمایند.
ماده 6- تعهدات شركت:
 • 4-6- مشترک متعهد می‌شود با آگاهی کامل از بهای خدمات و نحوه پرداخت هزینه‌ها نسبت به‌گزینش آن‌ها اقدام کند و به مواعد مقرر در قرارداد پایبند باشد.
 • 2-6- مشترک متعهد می‌شود کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران مرتبط با موضوع قرارداد و دستورالعمل‌هایی که از سوی مراجع ذی‌ربط صادر و ابلاغ‌شده و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی شركت یا سایر مبادی ذی‌ربط اطلاع‌رسانی شده است را رعایت نماید .
 • 3-6- مشترک متعهد می‌شود از واگذاری امکانات و تجهیزات متعلق به شركت به غیر خودداری نماید. در غیر این صورت شركت مجاز به فسخ خدمات است.
 • 4-6- هرگونه واگذاری خطوط و لینک‌ها و مدارات ارتباطی پهنای باند و سایر امکانات و خدمات ارائه‌شده به آن‌ها به غیر و خارج از روال انتقال امتیاز توسط شركت و همچنین توزیع تمام یا بخشی از آن‌ها به‌ صورت عمومی به سایرین (فعالیت مشابه شركت هاي اپراتوري) به هر شکل و تحت هر عنوان ممنوع بوده و مشترکین صرفاً مجاز به استفاده از خطوط و خدمات مذکور توسط خود و یا کارمندان خود (در زمان اشتغال به کار یا مأموریت سازمانی) می‌باشند.

  تبصره 1:ارایه سرویس به محصلین و یا دانشجویان دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی در زمان حضور آنها در مکان محل تحصیل و منوط به رعایت تمامی موارد بلامانع می باشد.

  تبصره 2:در صورت توزیع درون سازمانی خطوط و خدمات ارایه شده، ثبت مشخصات هویتی و CDR و LOG فعالیت کاربران و ذخیره آن برای مدت حداقل یک سال جهت ارایه به مراجع ذی صلاح ضروری است.

 • 5-6- مسئولیت عواقب هرگونه استفاده سوء و مغایر با قوانین و مقررات از خطوط و خدمات ارایه‌ شده صرفاً بر عهده مشترکین و صاحب‌امتیازآن‌ها است.
 • 6-6- مشترکین مجاز به انتقال ترافیک خطوط تلفن از بسترهای دیتا و اینترنت واگذار شده نمی‌باشند.

  تبصره 3:این محدودیت خطوط تلفن داخلی (PBX) سازمان‌ها و شركت ها و مؤسسات را در محدوده ساختمان و شبکه محلی در برنمی‌گیرد.

 • 7-6- در صورت نیازمندی برخی از مشترکین حقوقی جهت توزیع اینترنت در مکان های عمومی (از قبیل پارک ها، مراکز تفریحی، فرودگاه ها، ترمینال های مسافر بری و ... ) با استفاده از بستر WIFI و یا هر روش دیگر، لازم است این اقدام تحت مسئولیت و مديريت شرکت به متولیان اماکن فوق صورت پذیرفته و در مراحل طراحی و اجرا نیز هماهنگی لازم بین شرکت جهت تامین پیوست کنترلی، اعمال سیاست های امنیتی و همچنین نحوه احراز هویت، ثبت و ذخیره مشخصات و LOG فعالیت کاربران به عمل آید. در غیراینصورت این عمل تخلف بوده و کلیه مسئولیت ها و تبعات آن به عهده مشترک خواهد بود.
 • 8-6- بدیهی است شركت می‌تواند در صورت مشاهده و اطلاع از موارد تخطی از مفاد بندهای 6-5 تا 6-7 توسط مشترک نسبت به صدور اخطار با مهلت 10 روزه جهت رفع موارد تخلف اقدام نموده و در صورت عدم رفع تخلف ملزم به قطع خطوط و توقف ارائه سرویس تا زمان رفع موارد تخلف و همچنین معرفی مشترک خاطی به مراجع ذیصلاح است.
 • 9-6- مشترک متعهد می‌شود در صورت تغییر مشخصات تماس (نشاني، شماره تلفن و آدرس پست الکترونیکی)، اطلاعات جدید خود را به شركت اطلاع دهد، در صورت عدم اطلاع‌رسانی و بروز هرگونه مشکلی در برقراری تماس با مشترک، مسئولیت عدم اطلاع از مواردی که متضمن اطلاع‌رسانی است، بر عهده مشترک خواهد بود.
 • 10-6- مشترك موظف است پس از اولين ارتباط با شبكه شركت، نسبت به تغيير رمز ورود سرويس خود اقدام نمايد و حفاظت از سیستم‌ها و اطلاعات سمت مشترک بر عهده خودش است و مشترک باید از نام کاربری و رمز عبور به نحو مناسب نگهداری نماید.
 • 11-6-كليه سرويس ها داراي نشانی‌های عمومي IP به‌صورت متغير (Dynamic) است و در صورت نياز به سرویس‌های دارای نشانی‌های خصوصی IP در هر زمان با پرداخت هزينه مربوطه و وجود امکانات، امکان‌پذیراست.
 • 12-6- به‌منظور تکریم ارباب‌رجوع تمامی مکالمات برقرارشده با مشترک ضبط می‌شود و درصورتی‌که مشاهده رفتار نابهنجار و یا الفاظ خارج از عرف جامعه از سوی کارکنان شركت و یا مشترک، دو طرف حق مستند قراردادن مکالمه ضبط‌شده و پیگیری موضوع مطابق قوانین کشور رادارند.
 • 13-6- خريد مودم از شرکت اجباري نمي باشد و مشترک می‏تواند از مودم های استاندارد استفاده کند، ولي به مشتركين پيشنهاد مي شود از يكي از انواع مودم هاي مورد توصیه شرکت استفاده نمايند.

  تبصره:خدمات پس از فروش مودم هایی هم که از شرکت خریداری شده است به عهده گارانتی کننده محصول می‏باشد و مسئولیت آن از عهده شرکت خارج است.

 • 14-6- درصورتی که مشترک بعد از رانژه( تا قبل از اولین استفاده) از درخواست سرویس مورد نظر منصرف شود، شامل کسر هزینه طبق تعرفه های مصوب سازمان خواهد شد وملزم به پرداخت آن خواهد بود.
 • 15-6- سن قانوني براي پذيرش مفاد اين قرارداد ۱۸سال تمام است.
 • 16-6- کلیه مکاتبات شرکت با مشترک شامل صورتحساب دوره و مانند آنها از طریق نشانی پست الکترونیک یا نشانی پستی وی که در فرم درخواست سرویس DSL اعلام شده انجام خواهد شد. مشترک تاييد مي‏ کند که اطلاعات متعلق به ايشان که در فرم درخواست سرويس DSL درج گرديده، صحيح است و تبعات انعکاس اطلاعات ناصحيح بر عهده نام برده خواهد بود.
 • 17-6- در صورتی که مشترک در محل استفاده از سرویس مستاجر باشد و به هر دلیلی اقدام به تخلیه آنجا نماید، باید مراتب را به شرکت اطلاع داده تا نسبت به قطع سرویس اقدام شود، در غیر این صورت کلیه مسوولیت های حاصل از ان بر عهده مشترک است.
ماده 7- شرايط فسخ قرارداد:
 • 1-7- مشترک در صورت تمايل به انصراف از دريافت خدمات، مي بايستي با ارايه درخواست از پنل کاربري خود به فسخ قرارداد اقدام نمايد و شرکت مکلف است حداکثر ظرف مدت يک هفته از تاريخ اعلام فسخ مشترک، نسبت به انجام کلیه مراحل فسخ و فسخ قرارداد با وي اقدام نمايد. بديهي است در صورت درخواست فسخ يک طرفه از سوي مشترک قبل از پايان قرارداد هزينه پرداختي مربوط به اين قرارداد به مشترک عودت داده نخواهد شد. همچنين فسخ و يا اتمام قرارداد به هر دليل، به هيج وجه رافع مسئوليت هاي مشترک در خصوص تعهدات وي در طول مدت زمان اعتبار نبوده و بايد پاسخگوي موارد استفاده غير مجاز در طول مدت زمان قرارداد فسخ شده باشد.
 • 2-7- چنانچه شرکت نتوانسته باشد نسبت به ارايه خدمات با معيارهاي مورد نظر اين قرارداد (مانند و نه محدود به تعهدات SLA) اقدام نمايد، مشترک مي تواند نسبت به اعلام فسخ قرارداد و اخذ هزينه اقدام نمايد و شرکت مکلف است پس از بررسي موضوع و در صورت تاييد، ظرف يک هفته از تاريخ اعلام فسخ مشترک، نسبت به تسويه حساب با وي اقدام نمايد.
 • 3-7- در صورت ارايه هرگونه درخواستي از سوي مشترک مبني بر تغيير در وضعيت تلفن ثابتي که ارتباط موضوع قرارداد بر روي آن داير شده است (اعم از تغيير مالکيت، تغيير شماره، تغيير مکان و ...) و عدم امکان برقراري ارتباط در شرايط جديد، مشترک مي تواند نسبت به درخواست فسخ اقدام نمايد. بديهي است مسئوليت مالي و حقوقي ناشي از موضوع قرارداد تا زمان ارايه درخواست فسخ و جمع آوري ارتباط به عهده مشترک مي باشد.
 • 4-7- مشترک ( مستاجر ، صاحب خط ) حق فسخ يکطرفه و جمع آوري رانژه خط موضوع قرارداد، از روي تجهيزات شرکت و از طريق شرکت مخابرات را ندارد.
ماده 8- رسیدگی به شکایت‌ها:

مشترك مي تواند در صورت داشتن شكايت، به وب سايت شركت به آدرس www.mabnatelecom.com مراجعه و شكايت خود را در سامانه شکایات ثبت نمايد و يا با تلفن 1533 تماس بگيرد. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد و عدم رفع مشکل از طریق مذاکره و گفتگوی دوجانبه، مشترک می تواند موضوع را به سازمان از طریق مراجعه به سايت www.195.ir يا تماس با تلفن گوياي 195 يا شماره پيامك 600195 و يا آدرس ايميل @ict.gov.ir 195 منعکس و اقدام به ثبت شکایت نماید.

لازم به ذکر است پس از ثبت درخواست از طریق سایت شرکت و سازمان، سیستم یک شماره پیگیری در اختیار مشترک قرار داده که مشترک می تواند از طریق لینک های مذکور پیگیری های لازم را انجام دهد.

ماده 9- وضعيت اضطراري:
 • 1-9- وضعيت اضطراري پيش بيني شده و پيش بيني نشده تنها در صورتي از شرکت سلب مسئوليت مي‏کند که فرا ارادي باشد.
 • 2-9- در صورت بروز وقفه غير مجاز در ارايه خدمات، شرکت مي بايست بي درنگ، کليه اقدامات ضروري براي اعاده دسترسي به خدمات و به حداقل رساندن پيامدهاي عدم دسترسي مشترکين به خدمت را انجام دهد.
 • 3-9- در صورت بروز وضعيت اضطراري، شرکت همزمان با انجام کليه اقدامات ضروري مي بايست نسبت به اطلاع رساني آني به مشتركين اقدام نمايد.
 • 4-9- عدم امکان انجام تعهدات موضوع قرارداد توسط شرکت که به موجب وقوع بلاياي طبيعي که ناشي از عدم رعايت استانداردهاي ايمني در تأسيس و نصب و بهره برداري از تجهيزات شبکه باشد، مشمول اين ماده نمي‌شود و به عنوان قصور از تعهدات شرکت تلقي خواهد شد.
ماده 10- کلیات قرارداد:

این قرارداد در 10 ماده و در 2 نسخه تنظیم، امضا و مبادله گردید که هر نسخه حکم واحد را دارا می باشد.